Жінки й математика

Жінки й математика.

  Біографічні замальовки про окремих жінок-математиків з усіх часів і народів включають тут тільки ті родзинки, що вирізняють неординарность кожної з них. Щедро здобрені віршованими додатками, так чи інакше пов’язаними з вибраними персоналіями, вони на різні смаки й уподобання можуть мати використання на уроці, на гуртку чи факультативі, під час предметного тижня, декади чи місячника, а ще до атестації на кваліфікаційну категорію чи на конкурсі професійної майстерності. Тому про одне й те ж часом поряд подано різні думки й підходи, оригінали й переклади. Пропоновані матеріали мають не стільки навчати, як зацікавлювати, спонукати до самостійного пошуку і розум, і душу.

МАРІЯ АНЬЄЗІ.
Марія Гаетана Аньєзі народилася 16 травня 1718 року в Мілані, що в Північній Італії на Паданській рівнині між Альпами, Апеннінами й Адріатикою (область Ломбардія). Освіту здобула під керівництвом батька, професора Болонського університету: вже в ранньому .дитинстві вільно володіла латиною й грецькою мовою, пізніше опанувала ще й французьку, єврейську, німецьку та іспанську; математикою почала вивчати двадцятирічною. 1748 року її одноголосно обирають членом Болонської АН, а 1750 призначають професором Болонського університету, де вона, маючи яскраві здібності й ерудицію, ставши першою у світі жінкою — професором математики, понад два роки обіймає кафедру, хоч лекцій і не читає.

Марія Аньєзіна написала «Курс аналізу для використання італійським юнацтвом» (1748), в якому «глибоко висвітлила основи вищої математики» (Дірк Стройк): теорію алгебраїчних рівнянь, плоску аналітичну геометрію, диференціальне й інтегральне числення, теорію диференціальних рівнянь. Вона, зокрема, довела, що будь-яке кубічне рівняння має три корені; подала численні застосування математики й свої власні відкриття, а також новий аналіз, щойно сформований у працях Ісаака Ньютона й Готфріда Лейбніца. 1775 року книжку перекладено французькою, а 1801 — англійською мовами.Бесплатно скачать электронную книгу в удобном формате, смотреть и читать:
Скачать книгу Жінки й математика - fileskachat.com, быстрое и бесплатное скачивание.

Скачать pdf
Ниже можно купить эту книгу по лучшей цене со скидкой с доставкой по всей России.Купить эту книгуСкачать книгу Жінки й математика - pdf - Яндекс.Диск.
Дата публикации:

Теги: ::


 


 

Книги, учебники, обучение по разделам
Не нашёл? Найди:

2021-12-04 17:31:55